Turistika

Při jízdě v terénu jistě oceníte brzděné verze Kozlíka. Šikmý závěs kol zajišťuje maximální možnou boční stabilitu při průjezdu zatáčkami i při náhodném najetí na terénní nerovnost. Ochranná trubková konstrukce s pětibodovými pásy a reflexními prvky na potahu vyhovuje všem požadavkům pasivní bezpečnosti. Při lehčí i náročnější turistice jistě oceníte snadnou ovladatelnost a lehkou konstrukci našich vozíků. Sklopná boudička a integrované tropiko spolu s pláštěnkou ze zatavené průhledné folie ochrání Vaše dítě před nepřízní počasí. Celá konstrukce je mechanicky rozebíratelná a libovolný díl lze při náhodném poškození vyměnit.

Je možné přepravovat i nejmenší děti

Pro přepravu nejmenších dětí zhruba do 10 kg váhy, doporučujeme používat dětskou autosedačku "vajíčko", vloženou do vozíku a připevněnou popruhem ke kovové konstrukci sedací části. Vzhledem k rozdílným šířkám autosedaček doporučujeme rodičům sedačku Maxi Cosi, kterou máme vyzkoušenou a víme, že její šíře odpovídá rozměrům vozíku Kozlík. Ale i u této značky se mohou některé konkrétní výrobky rozměrově lišit, určitě tedy neprohloupíte, když vyhlídnutý výrobek nejdříve vyzkoušíte.
Začínáte-li jezdit se starším dítětem ve věku zhruba deseti měsíců, autosedačku už zřejmě do vozíku vkládat nebudete.

Nepříznivé počasí

V chladnějším počasí stačí překrýt vozík igelitovou pláštěnkou, která chrání dítě proti chladnému proudícímu vzduchu a dítě je ve větším teple než vy. Stačí jen přidávat či ubírat oblečení a přikrývky dle aktuálního počasí. Osobně doporučuji již při teplotách okolo 10 °C navléct na bezpečnostní pásy zimní pytel, přeci jen proudící vzduch ochlazuje a prostor pod pláštěnkou se musí otvory odvětrávat.

Ochrana dítěte proti slunečnímu záření.

Dítě je chráněno proti slunci stříškou, která je součástí vozíku. Stříška je co největší, aby dostatečně chránila dítě proti slunci a současně poskytovala během jízdy dítěti dostatečný výhled z vozík. Stříška nikdy neochrání před sluncem celé nohy a ruce dítěte, proto části těla, vystavené slunci, chraňte oblečením a krémy.

Oblékání dítěte

Jak obléknout dítě na vyjížďku? Vycházejte z toho, že dítě ve vozíku pasivně sedí nebo spí, tedy nepohybuje se a nevytváří si vlastní teplo jako vy. I když přes vozík přetáhnete tropiko nebo pláštěnku, bude dítě více nebo méně ochlazováno proudícím vzduchem. V chladnějších dnech dávejte orientačně dítěti jednu vrstvu navíc a vždy mějte po ruce nějakou přikrývku. Bude se vám hodit i při zastávkách jako podložka na sezení. V horkých letních dnech naopak chladící efekt proudícího vzduch přivítáte, ale dlouhé tenké kalhoty nebo již zmíněná lehká přikrývka se hodí jako ochrana proti slunci. Za horkých letních dnů se vyvarujte používání pláštěnky, pokud zrovna vysloveně neprší, mohlo by dojít k rychlému přehřátí prostoru ve vozíku a k ohrožení vašeho dítěte.